WHO DID THAT TO MY BIKE

Dviračių judėjimas “Who did that to my bike” Vilniuje prasidėjo 2013 metais. Jo tikslas – populiarinti šią ekologišką susisiekimo priemonę mieste ir padrąsinti žmones puošti savo dviračius ar net paversti juos važiuojančiais meno kūriniais.

2013-ųjų metų pavasarį vyko dirbtuvės, kuriose kiekvienas norintis iš siūlomų ar savo atsivežtų medžiagų galėjo pasigaminti dviračių papuošimus. Kelias savaites trukusios dirbtuvės finišavo meninių dviračių paradu Vilniaus gatvėmis. Mindami undinėmis ir gyvūnais virtusius bei įvairiais daiktais papuoštus dviračius vilniečiai mieste išvažinėjo užrašą “CO2”.

2014 metais dirbtuvės ir paradas išaugo iki dviračių kultūros festivalio. Kelias savaites veikusios dirbtuvės neužsibaigė vien tik dviračius papuošusių ir originaliai apsirengusių miestiečių pasivažinėjimu sostinės gatvėmis. Baigiamieji dviračių festivalio renginiai tęsėsi kelias dienas – vyko varžybos, filmų peržiūros, koncertai.

2015-ųjų pavasarį dviračių kultūros festivalis pritraukė dar daugiau entuziastų. Prie jo prisijungė dviračių polo žaidėjai, steampunk žanro gerbėjai. Vyko varžybos, paskaitos, filmų peržiūros, dirbtuvės, o vilniečius žavėjo dar gausesnės per miestą riedėjusio dviračių parado gretos. Šį kartą dviratininkai kartu vežėsi ir kolonėles – gatvėse skambėjo muzikos garsų kakofonija.

2015-ųjų vasarą dviratininkai virto jonvabaliais ir prisijungė prie kultūros projekto “Tebūnie naktis”, Vilniuje vykusio devintus metus iš eilės. Šį sykį dirbtuvėse dviračiai buvo apkaišyti lemputėmis ir šviečiančiomis juostelėmis. Miestiečius džiugino visą naktį po sostinę važinėję įvairiausiomis spalvomis švietę dviratininkai.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *