DEGANTIS JONAS / DEGOŠAIS JANIS

Degantis Jonas –  2012 metais Ukmergės rajone surengtas trijų dienų festivalis – lietuviškasis “Burning Man” atitikmuo. Festivalyje galiojo tie patys principai, kaip ir amerikietiškajame “Burning Man” – jokių pinigų, tik dovanos ir dalybos, kūrybinis bendruomeniškumas, saviraiška, aktyvus įsitraukimas, o ne pasyvus vartojimas bei tolerancija. Festivalis vyko per Jonines, tad jo pabaigą simbolizavo sudeginta Jono skulptūra.

2014 metais festivalis “Degantis Jonas” perkrikštytas ir pavadintas latviškai – “Degošais Janis”. Jis surengtas Lietuvos ir Latvijos pasienyje, suvienijo “burnerius” iš visų Baltijos šalių. Keturias dienas trukęs renginys vyko šalia pramoninių kanapių fermos, pagrindiniai principai jame nebuvo paminti, festivalis baigėsi Janio deginimu, o svečiai po namus išsiskirstė nepalikę nei šiukšlių, nei pėdsako.

2015 metais festivalis vyko toje pačioje vietoje, Lietuvos ir Latvijos pasienyje, tačiau pailgėjo iki 5 dienų, o norint į jį patekti reikėjo gauti vizą. Lietuviai renginyje sukonstravo Veloblenderį, suko “Nelaimės ratą”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *