Projektai

2011 Blukis

Pirmasis projektas, nukeliavęs į Nevados dykumą iš Lietuvos, – Blukis. Senovės lietuvių tradiciją tempti medžio kelmą ir taip atsikratyti visų negandų buvo nuspręsta tarpdisciplininio meno pagalba perkelti į interaktyvų meninį festivalį, kurio tų metų tema buvo „The Rites of Passage“.

2011 Velokinas

Velokino idėja gimė Jonui Dovydėnui, kuris savo kūriniu norėjo atkreipti dėmesį į ekologiją bei elektros energijos taupymą. Festivalio dalyviams minant 8 dviračių pedalus buvo gaminama elektros energija, kuri buvo perduodama vaizdo projektoriui bei garso aparatūrai.

2012 Blukis Core

Blukis Core – pirmoji “Burning Man” festivalyje sudeginta lietuvių skulptūra. Ievos Marijos Dautartaitės idėja – stilizuotas kompiuteriu kelmas dykumoje atsidūrė kartu su čekų “Burning Man” bendruomenės pagalba. Kadangi festivalio svečiai su Blukio koncepcija buvo supažindinti dar prieš metus, šią pažintį ir patį kelmo vilkimo ritualą užbaigti nuspręsta sukuriant medinę Blukio skulptūrą, kuri festivalio pabaigoje pavirto pelenais.

2012 Sapnų gaudytojas

Ievos Marijos Dautartaitės sukurta instaliacija „Sapnų gaudytojo sapnas“ dar prieš “Burning Man” festivalį apkeliavo kelis renginius Lietuvoje ir Europoje.

2013 LITUANICA BIRDS

2013 metais Lietuviškojo CORE (Circle Of Regional Effigies) projektui buvo pasirinkta Ievos Marijos Dautartaitės ir Žilvino Stankevičiaus daugiaprasmė oranžinių paukščių-lėktuvėlių spiečiaus idėja.

2014 Silicone Meadow

TECHNARIUM dirbtuvėse gimusi Ievos Marijos Dautartaitės Meninė šviesos instaliacija “Silikono pieva”.

2014 SOUK

Rytietiškas turgus “SOUK” – 2014 metų festivalio “Burning Man” naujiena. Pirmą kartą pagrindinę festivalio skulptūrą Žmogų” buvo sugalvota apjuosti erdve, kuri būtų gyva visą parą ir joje susitiktų skirtingų šalių atstovai bei dalintųsi įdomiausiomis savos kultūros patirtimis.

WHO DID THAT TO MY BIKE

Dviračių judėjimas “Who did that to my bike” Vilniuje prasidėjo 2013 metais. Jo tikslas – populiarinti šią ekologišką susisiekimo priemonę mieste ir padrąsinti žmones puošti savo dviračius ar net paversti juos važiuojančiais meno kūriniais.

 DEGANTIS JONAS / DEGOŠAIS JANIS

Pradėtas organizuoti Lietuvoje, vėliau perkrikštytas latviškai ir pradėtas rengti Lietuvos-Latvijos pasienyje, šis festivalis yra baltiškasis “Burning Man” atitikmuo, jame galioja 10 tų pačių pagrindinių  principų.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *