Kuo mes degame

„Burning Man“ – tai ne tik kasmetinis įvykis. Tai – ištisus metus puoselėjama kultūra. Festivalis kasmet organizuojamas savaitė prieš Darbo dieną (pirmas rugsėjo pirmadienis) Nevadoje esančioje Black Rock dykumoje. „Burning Man“ organizacija sukuria visą reikalingą Juodosios uolos miesto infrastruktūrą, kuri leidžia dalyviams visiškai atsiduoti bendruomenės dvasiai, meno projektams, saviraiškai ir visiškai atsipalaiduoti bei pasitikėti savimi. Po savaitės visi dalyviai apleidžia miestą dykumoje ir išvyksta, nepalikdami jokio pėdsako, kad čia buvo. Paaiškinti, kas yra „Degantis Žmogus“, nėra paprasta. Ypač šiame festivalyje nesilankiusiam asmeniui. Nupasakoti, kas yra „Burning Man“ – tai tas pats, kas mėginti aklam žmogui paaiškinti, kaip atrodo viena ar kita spalva. Norint iš tiesų suprasti, kas yra „Burning Man“, jame reikia apsilankyti. Be kasmetinio Nevadoje organizuojama festivalio, „Burning Man“ kultūra skleidžiama ištisus metus visame pasaulyje. Skirtingose šalyse yra susikūrusios „Degančio Žmogaus“ bendruomenės, kurios reprezentuoja ir puoselėja „Burning Man“ propaguojamas vertybes.

„Burning Man“ įkūrėjas Larry Harvey 2004 m. parašė Dešimt Principų, kurie yra pagrindinės festivalio propaguojamos kultūros gairės. Tai nėra taisyklės, kurių žmonės privalo laikytis ir pagal jas veikti. Veikiau tai yra atspindys tos kultūros ir bendruomenės, kuri susiformavo pastaraisiais metais.

1 thought on “Kuo mes degame”

  1. Laba diena,
    esu Raseinių kultūros centro projektų vadovas, taip pat nevyr. org. “Idėjų upė” vadovas. Dirbu su įvairiais šiuolaikinio meno projektais. 2016 planuojame mūsų rajone surengti maždaug savaitės trukmės šiuolaikinių menų šventę. Ji vyktų tokioje įdomioje vietoje – Molavėnų piliakalnių komplekse liepos pradžioje. Tai yra patogi vieta, beveik Lietuvos centre, apie 6 km nuo automagistralės Vilnius-Klaipėda ties Vidukle.
    Gal Jums būtų įdomu prisidėti prie šio įvykio organizacijos, ar tiesiog dalyvauti? Jei taip, parašyčiau plačiau apie šį sumanymą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *