2011 BLUKIS

2011 Blukis

Pirmasis projektas, nukeliavęs į Nevados dykumą iš Lietuvos, – Blukis. Senovės lietuvių tradiciją tempti medžio kelmą ir taip atsikratyti visų negandų buvo nuspręsta tarpdisciplininio meno pagalba perkelti į interaktyvų meninį festivalį, kurio tų metų tema buvo „The Rites of Passage“. Iš putplasčio išdrožtas blukis ant ratukų buvo tempiamas per įvairias kitas festivalio „Degantis žmogus“ mieste esančias stovyklas. Tokiu būdu lydint filmavimo komandai buvo papasakota unikalios lietuviškos tradicijos istorija, imami interviu iš festivalio dalyvių ir nufilmuota video medžiaga apie projekto įgyvendinimą.

Blukio teminė stovykla subūrė skirtingus Lietuvos menininkus. Į „Duonio“ (skulptoriaus Donato Jankausko) milžiniško kelmo formos pavilijoną susirinkę festivalio dalyviai galėjo klausytis Tomo Dobravolskio perkusijos garsų, Džiugo Bražiūno elektroninės muzikos. Taip pat stovykloje užsukusiems svečiams buvo siūloma išbandyti molio minkymo ir lipdymo paslapčių bei patiems išsikalti Blukio monetą „Griaustinio kalvėje“.

2011 m. į festivalį keliavo profesionali filmavimo komanda (Vaidas Lekavičius, Greta Jansonaitė, Deivis Nutautas), kurie fiksavo lietuviškos Burning Man bendruomenės velkamo paviljono-kelmo kelionę prasidėjusią nuo Duonio dirbtuvių ir apkeliavusią Kultūros naktį Vilniuje, lietuvių bendruomenės renginį Čikagoje per JAV iki galutinio tikslo “Burning Man” festivalio miesto „Black Rock City“. Nufilmuotą medžiagą planuojama panaudoti dokumentiniame filme „Velkam Blukį!“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *