Kuo mes degame

„Burning Man“ – tai ne tik kasmetinis įvykis. Tai – ištisus metus puoselėjama kultūra. Festivalis kasmet organizuojamas savaitė prieš Darbo dieną (pirmas rugsėjo pirmadienis) Nevadoje esančioje Black Rock dykumoje. „Burning Man“ organizacija sukuria visą reikalingą Juodosios uolos miesto infrastruktūrą, kuri leidžia dalyviams visiškai atsiduoti bendruomenės dvasiai, meno projektams, saviraiškai ir visiškai atsipalaiduoti bei pasitikėti savimi. Po savaitės visi dalyviai apleidžia miestą dykumoje ir išvyksta, nepalikdami jokio pėdsako, kad čia buvo. Paaiškinti, kas yra „Degantis Žmogus“, nėra paprasta. Ypač šiame festivalyje nesilankiusiam asmeniui. Nupasakoti, kas yra „Burning Man“ – tai tas pats, kas mėginti aklam žmogui paaiškinti, kaip atrodo viena ar kita spalva. Norint iš tiesų suprasti, kas yra „Burning Man“, jame reikia apsilankyti. Be kasmetinio Nevadoje organizuojama festivalio, „Burning Man“ kultūra skleidžiama ištisus metus visame pasaulyje. Skirtingose šalyse yra susikūrusios „Degančio Žmogaus“ bendruomenės, kurios reprezentuoja ir puoselėja „Burning Man“ propaguojamas vertybes.

„Burning Man“ įkūrėjas Larry Harvey 2004 m. parašė Dešimt Principų, kurie yra pagrindinės festivalio propaguojamos kultūros gairės. Tai nėra taisyklės, kurių žmonės privalo laikytis ir pagal jas veikti. Veikiau tai yra atspindys tos kultūros ir bendruomenės, kuri susiformavo pastaraisiais metais.

Visapusiškas įtraukimas

Bet kas gali būti „Degančio Žmogaus“ dalimi. Mielai priimame ir gerbiame atvykėlius. Norint dalyvauti mūsų bendruomenėje, jokie išankstiniai reikalavimai nėra keliami.

Dovanojimas

„Degantis Žmogus“ labai atsidavęs dovanojimui. Dovanos vertė yra besąlyginė. Dovanojimas nereiškia, kad ir kitas turi duoti ką nors mainais ar kaip nors kitaip atsilyginti.

Vartotojiškumo nuvertinimas

Siekiant išlaikyti dovanojimo dvasią, mūsų bendruomenė kuria socialinę aplinką, kurioje nebūtų komercinio sponsoriavimo, piniginių sandorių ar reklamos. Esame pasirengę nuo to apsaugoti savo kultūrą. Vartotojiškumą siekiame pakeisti dalyvavimo patirtimi.

Radikalus savarankiškumas

„Degantis Žmogus“ skatina dalyvius atrasti, naudotis ir pasikliauti savo vidiniais resursais ir pojūčiais bei pasirūpinti išgyvenimu dykumoje.

Radikali saviraiška

Radikali saviraiška kyla iš unikalių žmonių talentų. Niekas kitas, kaip tik pats žmogus ar kartu veikianti grupė, negali pasakyti, kas yra saviraiška. Kitiems tai siūloma kaip dovana, o duodantysis turi gerbti gavėjo teises ir laisves.

Bendros pastangos

Mūsų bendruomenė vertina bendradarbiavimą ir pagalbą. Stengiamės kurti, pristatyti ir apsaugoti socialinius ryšius, viešas erdves, meno kūrinius ir komunikacijos būdus, kurie skatina tokią sąveiką.

Pilietinis atsakingumas

Vertiname pilietinę visuomenę. Bendruomenės nariai, kurie organizuoja tam tikrą veiklą, turi prisiimti atsakomybę už visuomenės gerovę, siekti perduoti pilietinę atsakomybę dalyviams. Jie taip pat privalo prisiimti atsakomybę už įvykių organizavimą ir daryti tai nepažeisdami vietos, valstybės ir federalinių įstatymų

Pėdsakų nepalikimas

Mūsų bendruomenė gerbia aplinką. Esame įsipareigoję nepalikti jokių savo veiklos fizinio buvimo pėdsakų toje vietoje, kur mes renkamės. Pasibaigus įvykius viską sutvarkome ir išvalome, o kada įmanoma – siekiame tą vietą palikti geresnės būklės nei ją radome.

Dalyvavimas

Mūsų bendruomenė atsidavusi absoliučiam įsitraukimui. Tikime, kad pokyčiai, nesvarbu – ar asmens, ar visuomenės – gali būti įgyvendinti tik kiekvienam aktyviai įsitraukiant į veiklą. Siekiame ką nors keisti dalyvaudami. Kiekvienas yra kviečiamas veikti ir dalyvauti. Pasaulį tikru paverčiame tik tokias veiksmais, kurie atveria širdį.

Betarpiškumas

Tiesioginė patirtis mūsų kultūroje yra kertinis mūsų vertybių akmuo. Siekiame įveikti visus barjerus, iškylančius tarp mūsų ir mūsų vidinių aš, mus supančios realybės, dalyvavimo ir sąlyčio su natūraliu pasauliu, kuris viršija žmogaus jėgas. Jokia idėja negali pakeisti tokios patirties.

One thought on “Kuo mes degame

  1. Arūnas says:

    Laba diena,
    esu Raseinių kultūros centro projektų vadovas, taip pat nevyr. org. “Idėjų upė” vadovas. Dirbu su įvairiais šiuolaikinio meno projektais. 2016 planuojame mūsų rajone surengti maždaug savaitės trukmės šiuolaikinių menų šventę. Ji vyktų tokioje įdomioje vietoje – Molavėnų piliakalnių komplekse liepos pradžioje. Tai yra patogi vieta, beveik Lietuvos centre, apie 6 km nuo automagistralės Vilnius-Klaipėda ties Vidukle.
    Gal Jums būtų įdomu prisidėti prie šio įvykio organizacijos, ar tiesiog dalyvauti? Jei taip, parašyčiau plačiau apie šį sumanymą.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *